Te słowa Wiesława Zielińskiego zainaugurowały spotkanie autorskie, na którym zaprezentowano wybrane wiersze poety pochodzące z tomiku o roboczym tytule „Rodzinne szczęście”.
Spotkanie odbyło się 30 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli.
Wiesław Zieliński polski poeta, prozaik, eseista, krytyk literacki, dziennikarz prasowy i radiowy. W latach 1990-1996 i 1999-2009 był prezesem rzeszowskiego oddziału Związku Literatów Polskich w Rzeszowie. Pomysłodawca nagrody Gałązka Sosny, przyznawanej obecnie za osiągnięcia w twórczości artystycznej i kulturalnej.
Nowy tomik poety to zbiór 112 wierszy powstałych na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Tematem przewodnim wszystkich utworów są więzi rodzinne, o których autor opowiada w sposób bardzo emocjonalny i sentymentalny.
– Poezja jest dla mnie bardzo ważna, bo pozwala mi nawiązać wewnętrzny dialog z samym sobą. Ten tomik zbudowany jest z emocji, ze wspomnień. Najważniejszą cechą poety jest bycie szczerym. Poeta nie powinien wydziwiać, wymyślać, powinien pisać o tym co sam przeżywa, czego doświadcza – mówił Wiesław Zieliński.
Tomik „Rodzinne szczęście” dedykowany wnukom twórcy wydany zostanie w wersji dwujęzycznej, w języku polskim i angielskim.
Spotkanie uświetniły występy artystyczne gitarzysty Macieja Preiznera oraz duetu akordeonowego Piotra i Pawła Żurawskich.